Rogers Cup: Două victorii ntr-o singură zi - Simona Halep se califică n sferturi, după ce a trecut și de Venus Williams / Următoarea adversară: Caroline Garcia, care a nvins-o pe Maria Sharapova - www.infoziare.ro

Simona Halep, numărul 1 WTA, s-a calificat în sferturile de finală la Rogers Cup, după ce a învins-o vineri dimineață (joi seara, la Montreal), cu scorul de 6-2, 6-2, pe americanca Venus Williams, locul 14 WTA. În faza următoare, Halep va evolua împotriva jucătoarei franceze Caroline Garcia (locul 6 WTA). [citeste]

Actualizata la: 10 aug 2018
Ziarul: HotNews

Simona Halep - Caroline Garcia 6-2, 6-3 în "sferturi" la Roma. Urmează semifinala cu Maria Sharapova - 37% - RomaniaTV
Simona Halep a învins-o pe Venus Williams, în turul III de la Montreal, cu 6-2, 6-2. Cu Caroline Garcia, în sferturile de finală - 32% - Libertatea
Simona Halep - Caroline Garcia » Simona s-a calificat în semifinalele de la Roma unde va da peste coșmarul Maria Sharapova + Știm ora la care va începe meciul - 32% - Gazeta Sporturilor
SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS // VIDEO MAGNIFICĂ! Halep a demolat-o pe Venus Williams la Montreal » Surpriză! Cu cine joacă în sferturi + prima reacție a Simonei - 30% - Gazeta Sporturilor
Rogers Cup: Simona Halep face un meci excelent și trece n două seturi de Caroline Garcia/ Urmează Ashleigh Barty - 29% - HotNews
SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA 7-5, 6-1. Simona este în semifinale la Rogers Cup - 28% - RomaniaTV
SIMONA HALEP - CAROLINE GARCIA, liveTEXT de la 01:30, duel pentru semifinalele Rogers Cup - 27% - Gazeta Sporturilor
SIMONA HALEP - MARIA SHARAPOVA // Maria Sharapova i-a lăsat mască pe jurnaliști! Ce a putut să spună despre Serena Williams la ultima conferință de presă - 27% - Gazeta Sporturilor
Halep a "răpus-o" pe Venus Williams, la câteva ore după ce americanca trecuse de Sorana Cîrstea! Adversară incomodă, în sferturi, la Montreal. Prima reacţie a liderului mondial - 27% - Mediafax
Simona Halep - Patty Schnyder 6-2, 6-1. România se califică în Grupa Mondială a Fed Cup. Care ar putea fi următoarea adversară - 27% - RomaniaTV
VIDEO Rogers Cup: Simona Halep vs Anastasia Pavlyuchenkova 7-6(9), 4-6, 7-5 / Victoria nervilor tari - Halep, duel cu Venus Williams n optimi - 27% - HotNews
Halep a dat de pământ cu Venus Williams! Adversară incomodă, în sferturi, la Montreal. Prima reacţie a liderului mondial - 27% - Pro Sport
Simona Halep, acuzații grave la adresa WTA! Ce s-a întâmplat în meciul din sferturile Rogers Cup, împotriva lui Caroline Garcia - 27% - Capital